Regionalne Centrum Informatyki Gdynia

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
16 listopada 2018
Mistrzostwa Inspektoratu Informatyki w pływaniu
W dniu 15 listopada, na obiektach sportowych Komendy Portu Wojennego Gdynia, odbyły się Mistrzostwa Inspektoratu Informatyki w pływaniu. Zawody zostały przeprowadzone w ramach współzawodnictwa sportowego I2, zgodnie z kalendarzem przedsięwzięć sportowych na 2018 r.

W zawodach brało udział trzydziestu zawodników, wchodzących w skład siedmiu zespołów, reprezentujących Inspektorat Informatyki, Centrum Projektów Informatycznych i Regionalne Centra Informatyki z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Bydgoszczy i Gdyni.
Rozegrano konkurencje indywidualne 50 m. stylem dowolnym, klasycznym i grzbietowym, wyścig australijski oraz sztafeta 4x50 m.
Reprezentacja RCI Gdynia pokazała się z bardzo dobrej strony, zajmując w ogólnej punktacji zespołowej I miejsce. Szczególne uznanie należy się mar. Beacie Niewiadomskiej, która była jedyną kobietą wśród startujących, osiągając bardzo dobre wyniki.
Na dystansie 50 m. stylem klasycznym nie miał sobie równych st. chor. szt. Mariusz Markocki, który zajął I miejsce, a na X miejscu ukończył tę konkurencję kmdr por. Wojciech Kwiatkowski.
W konkurencji 50 m. stylem dowolnym IV miejsce zajął kpt. Piotr Kmietowicz, natomiast bsm. Artur Karcz ukończył rywalizację na miejscu VIII.
Na dystansie 50 m. stylem grzbietowym popisała się wspomniana wcześniej mar. Beata Niewiadomska, zajmując II miejsce, a na VI miejscu uplasował się st. chor. Przemysław Górski.
Kolejną konkurencją zawodów był wyścig australijski, w którym nasz reprezentant st. chor. szt. Mariusz Markocki zajął II miejsce.
Na dystansie 4x50 m. sztafeta RCI Gdynia w składzie: mar. Beata Niewiadomska, bsm. Artur Karcz, kpt. Piotr Kmietowicz i st. chor. szt. Mariusz Markocki zakończyła rywalizację na II miejscu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy doskonałych wyników.

Dołączona galeria zdjęć: Mistrzostwa Inspektoratu Informatyki w pływaniu