Regionalne Centrum Informatyki Gdynia

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
16 kwietnia 2018
Szkolenie operatorów MCCIS
W dniach od 12 do 16 kwietnia br., w sali szkoleniowej RCI Gdynia na Oksywiu, odbyło się pięciodniowe szkolenie dla operatorów NATO-wskiego Morskiego Informatycznego Systemu Wspomagania Dowodzenia (ang. MCCIS).


W szkoleniu udział wzięli operatorzy MCCIS z Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Centrum Operacji Morskich - Dowództwa Komponentu Morskiego oraz 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Głównym celem szkolenia było przygotowanie żołnierzy do operacyjnego wykorzystania sojuszniczego systemu wsparcia dowodzenia. Uczestnicy szkolenia opanowali wiedzę z zakresu obsługi systemu, ćwiczyli pracę na mapach oraz poznali zasady komunikacji. Szkolenie zakończone egzaminem, odbyło się w formie wykładów i ćwiczeń praktycznych. W ostatnim dniu uczestnicy otrzymali świadectwo ukończenia szkolenia.
Zajęcia poprowadził doświadczony żołnierz z Centrum Operacji Morskich - Dowództwa Komponentu Morskiego, natomiast środowisko pracy na potrzeby szkolenia przygotowali i skonfigurowali inżynierowie z Wydziału Informatycznych Systemów Wsparcia Dowodzenia RCI Gdynia.

W związku z dużym zapotrzebowaniem na szkolenia z zakresu operacyjnego wykorzystania sojuszniczego systemu wsparcia dowodzenia zaplanowane jest organizowanie kolejnych spotkań na poziomie operatora i administratora.

Dołączona galeria zdjęć: Szkolenie operatorów MCCIS
generuj pdf
Kontakt

Regionalne Centrum Informatyki Gdynia
Strażacka 2-8
81-660 Gdynia
tel. 261260703
fax. 261260717
rcigdynia@ron.mil.pl