Regionalne Centrum Informatyki Gdynia

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
02 sierpnia 2018
Uroczystość zaprzysiężenia nowego żołnierza RCI Gdynia
We wtorek, 31 lipca br., w Sali Tradycji RCI Gdynia odbyła się uroczysta przysięga pani chorąży, która wstąpiła w szeregi naszej Jednostki.


Zgodnie z Ceremoniałem wojskowym Komendant przywitał zebranych na uroczystej zbiórce księdza kapelana RCI Gdynia kpt. Piotra Listopada oraz kierowniczą kadrę i Pracowników Resortu Obrony Narodowej RCI Gdynia. Kmdr Godecki w swoim wystąpieniu wspomniał m.in. Przysięgę Puszkarską, pierwszą zachowaną w źródłach polską przysięgę wojskową pochodzącą z 1557 roku, ustanowioną przez króla Zygmunta Augusta. Podkreślił, że rota przysięgi odwołuje się do patriotycznych wartości głęboko zakorzenionych w naszej narodowej tradycji. Ta wyjątkowa uroczystość, wkomponowana w bogatą historię oręża polskiego, wskazuje drogę i cel, jakim jest stanie na straży niepodległości Rzeczypospolitej.

Pani chorąży, która aktualnego stopnia dosłużyła się pracując wcześniej 10 lat w gdyńskiej Policji, dostąpiła zaszczytu złożenia przysiegi na Sztandar.

Po przysiędze błogosławieństwa nowemu żołnierzowi RCI Gdynia udzielił ksiądz kapelan kpt. Piotr Listopad, a następnie życzenia pomyślnej służby, w imieniu przełożonego pani chorąży - Szefa Rejonu Informacji Morskiej, złożył kmdr ppor. Grzegorz Pucuła.

Na zakończenie uroczystości zabrała głos pani chorąży, podkreślając, że wstąpienie w szeregi Wojska Polskiego jest spełnieniem jej wcześniejszych marzeń i kierując słowa podziękowania za ciepłe przyjęcie w nowej jednostce w stronę Komendanta oraz kadry i Pracowników RON RCI Gdynia.

Dołączona galeria zdjęć: Uroczystość zaprzysiężenia nowego żołnierza RCI Gdynia
generuj pdf
Kontakt

Regionalne Centrum Informatyki Gdynia
Strażacka 2-8
81-660 Gdynia
tel. 261260703
fax. 261260717
rcigdynia@ron.mil.pl