Regionalne Centrum Informatyki Gdynia

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
14 sierpnia 2018
Święto Wojska Polskiego z morzem w tle
W poniedziałek, 13 sierpnia, w przeddzień oficjalnych obchodów Święta Wojska Polskiego w RCI Gdynia, w Rejonie Wsparcia Teleinformatycznego Kołobrzeg odbyła się uroczysta zbiórka Kadry i Pracowników RON na tle pięknej panoramy polskiego morza.


Uroczystość zaszczycił obecnością Komendant Centrum kmdr Andrzej GODECKI, który po przybyciu na miejsce zbiórki, przyjął meldunek od dowódcy uroczystości i przywitał się z obecnymi. Następnie odczytane zostały życzenia Dyrektora Inspektoratu Informatyki, Rozkaz Komendanta Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Saperskiego w sprawie awansów oraz Rozkaz Komendanta RCI Gdyni w sprawie awansów i wyróżnień. Komendant pogratulował wyróżnionym i wręczył im akty mianowania na kolejne stopnie wojskowe, listy gratulacyjne i dyplomy uznania.

W okolicznościowym przemówieniu wyraził podziw i podziękowanie za trud służby i pracy oraz złożył życzenia pomyślności dla licznie zebranych żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej. Jednocześnie podkreślił wagę i znaczenie dla narodu polskiego zbliżającego się Święta Wojska Polskiego, obchodzonego na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Na zakończenie przemówienia wspomniał o oddaniu żołnierza polskiego w bitwie o wyzwolenie Kołobrzegu podczas drugiej wojny światowej oraz o odpowiedzialności za niepodległość kraju, jaka spoczywa na nas wszystkich.

Po uroczystości, w miłej i przyjaznej atmosferze, nastąpiło spotkanie Komendanta z uczestnikami apelu przy tradycyjnym ciastku i kawie. Była okazja do serdecznych i szczerych rozmów oraz wspólnych pamiątkowych zdjęć.

Ukoronowaniem uroczystości była msza święta w zabytkowym kościele Garnizonowym pw. Świętego Macieja Apostoła w Kołobrzegu, koncelebrowana przez księdza kapelana mjr. Zbigniewa KRZESIŃSKIEGO oraz księdza kapelana RCI Gdynia ppor. Tomasza WOJCIECHOWSKIEGO w intencji Kadry i Pracowników Resortu Obrony Narodowej.

 

Dołączona galeria zdjęć: Święto Wojska Polskiego w Kołobrzegu
generuj pdf
Kontakt

Regionalne Centrum Informatyki Gdynia
Strażacka 2-8
81-660 Gdynia
tel. 261260703
fax. 261260717
rcigdynia@ron.mil.pl