Regionalne Centrum Informatyki Gdynia

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
15 października 2018
Strzeleckie zmagania kadry RCI Gdynia
W czwartek 11 października, na strzelnicy wojskowej w Siemirowicach, odbyły się zawody w strzelaniu z pistoletu wojskowego o Puchar Komendanta RCI Gdynia oraz o punkty na Wojskową Odznakę Strzelecką.


Celem zawodów, obok wyłonienia najlepszych zawodników w strzelaniu z broni etatowej, było również podniesienie poziomu sprawności strzeleckiej żołnierzy RCI Gdynia. Po omówieniu warunków bezpieczeństwa oraz regulaminu zawodów przez kierownika strzelania, rozpoczęła się zasadnicza część sportowej rywalizacji.

Uczestnicy zawodów po serii strzałów próbnych, rozpoczęli zmagania strzeleckie, oddając 10 punktowanych strzałów. Już pierwsze wyniki pokazały, że różnice punktowe pomiędzy poszczególnymi zawodnikami były niewielkie, a każdy strzał miał ogromne znaczenie w klasyfikacji końcowej. Po podliczeniu przez zespół sędziowski wszystkich zdobytych punktów, klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

I-ce st. chor. Zdzisław DĄBROWSKI,
II-ce st. chor. szt. Bartosz STEFANIK,
III-ce st. chor. szt. Piotr KOWALSKI.

Wszyscy startujący zawodnicy z RCI Gdynia uzyskali wyniki niezbędne do zdobycia Wojskowej Odznaki Strzeleckiej III i II stopnia.

Pragniemy przypomnieć, że miesiąc wcześniej – 12 września br.  st. chor. Zdzisław DABROWSKI zdobył tytuł Najlepszego Strzelca Inspektoratu Informatyki. Statuetkę najlepszego strzelca I2 2018 r. wręczył mu zastępca Szefa Inspektoratu Informatyki płk Tomasz ŻYTO.  

Dołączona galeria zdjęć: Strzeleckie zmagania kadry RCI Gdynia
generuj pdf
Kontakt

Regionalne Centrum Informatyki Gdynia
Strażacka 2-8
81-660 Gdynia
tel. 261260703
fax. 261260717
rcigdynia@ron.mil.pl