Regionalne Centrum Informatyki Gdynia

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
07 listopada 2018
Przysięga wojskowa w RCI Gdynia
We wtorek, 6 listopada br., podczas uroczystej zbiórki w Sali Tradycji RCI Gdynia odbyło się zaprzysiężenie podoficerów, którzy wstąpili w szeregi naszej Jednostki.


Uroczystą zbiórkę, zgodnie z Ceremoniałem wojskowym, rozpoczął kmdr Andrzej Godecki witając kierowniczą kadrę, żołnierzy i Pracowników Resortu Obrony Narodowej oraz księdza kapelana RCI Gdynia ppor. Tomasza Wojciechowskiego.

W okolicznościowym wystąpieniu Komendant nawiązał do Przysięgi Puszkarskiej, pierwszej zachowanej w źródłach polskiej przysięgi wojskowej pochodzącej z 1557 roku, ustanowionej przez króla Zygmunta Augusta. Podkreślił, że rota przysięgi odwołuje się do patriotycznych wartości głęboko zakorzenionych w naszej narodowej tradycji, wymagających bezgranicznego poświęcenia dla dobra Ojczyzny, nie szczędząc krwi własnej i życia.Ta wyjątkowa uroczystość, wkomponowana w bogatą historię oręża polskiego, wskazuje drogę i cel, jakim jest stanie na straży niepodległości Rzeczypospolitej.

Po złożeniu przysięgi wojskowej na Sztandar przez nowo przybyłych żołnierzy, ksiądz kapelan udzielił im błogosławieństwa. Zaprzysiężeni podoficerowie podziękowali za zaufanie, jakim zostali obdarzeni wstępując w szeregi RCI Gdynia, a następnie przyjęli ciepłe słowa powitania i życzenia pomyślnej służby na wyznaczonych stanowiskach od swoich nowych przełożonych.

Na zakończenie uroczystości, dla podkreślenia serdecznego przyjęcia i pomocy w aklimatyzacji w nowych strukturach RON, wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Dołączona galeria zdjęć: Przysięga wojskowa w RCI Gdynia
generuj pdf
Kontakt

Regionalne Centrum Informatyki Gdynia
Strażacka 2-8
81-660 Gdynia
tel. 261260703
fax. 261260717
rcigdynia@ron.mil.pl